Świat Plotkary (książka)

Ulubione (rzeczy, potrawy itp.) bohaterów

ARTYKUŁ TYCZY SIĘ SERII KSIĄŻEK A NIE SERIALU

 

Krótko o ulubionych papierosach, alkoholach, potrawach. itp. bohater??w "Plotkary" ;)
Papierosy

Blair Merity Ultra Light.


Serena Gauloises [czyt. GOLUAZ] r11; marka znanych francuskich papierosów. Produkowana przez francusko-hiszpański koncern Altadis.Słowa te towarzyszą marce od początków jej istnienia.

cena jaką znalazłam i internecie to od 12$ do 14$.

Alkohole

Blair Ketel One.

Producent: Nolet Distillery.
Pochodzi z... Schiedamu (Holandia).
Od: 1992
Odmiany: cytrynowa, normalna i Jenever (gim o gęstej konsystencji).

Dan Absynt.

To alkoholowy napój wysokoprocentowy. otrzymywany w procesie destylacji z różnego rodzaju ziół, przede wszystkim z kwiatów i liści piołunu (Artemisia absinthium) oraz anyżu, z dodatkiem kopru włoskiego, hyzopu i innych. Absynt zaliczany jest do likierów lub wódek smakowych.

Serena (drink) Cosmo.


COSMOPOLITAN

Składniki:

60 ml w??dki
30 ml cointreau
30 ml soku żurawinowego
sok z po??owy limonki
pół łyżeczkii drobnego cukru

Szkło: kieliszek do martini (koktajlowy)

źródło: e-drinki.pl

Jedzenie

Serena trufle- wyrób cukierniczy z czekolady i masła lub śmietany. Także rodzaj cukierków o zbliżonym smaku.


* pomarańczowe tic tacki.


Blair lody waniliowo- czekoladowe.


Og???? Croissant (Grafika:Loudspeaker.png wym. ) - pieczywo z ciasta francuskiego w kształcie rogalika, zazwyczaj z nadzieniem czekoladowym. Przepis na croissanty stworzony został przez wiedeńskich piekarzy w 1689.


Inne
Serena Elle
# Tytuł: Elle
# Redaktor: Robbie Myers
# Częstość wydawania: miesięcznik
# Nakład: 1,1 miliona/miesiąc
# Kategoria: Magazyn mody
# Właściciel: Hachette Filipacchi Media
# Pierwsze wydanie: 1945 (Francja); 1985 (USA)
# Kraj: Francja
# Języki: angielski, chiński, czeski, duński, francuski, niemiecki, grecki, węgierski,włoski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słoweński, hiszpański,szwedzki, turecki.*Coldplay.
Coldplay - angielska grupa muzyczna, grająca rock alternatywny.

pozostałe źródła: wikipedia.pl i wikipedia.com
google.pl

 

autor: niech autorka artykułu prześle mi swój nick

St Barts

St BartsSaint-Barthelemy jest terytorium zależnym Francji leżącym w Małych Antylach zajmującym wyspę o tej samej nazwie oraz kilkma mniejszych wysepek. Terytorium zostało utworzone 22 lutego 2007 roku, a do tego czasu było jedną z jednostek administracyjnych wchodzących w skład Gwadelupy. Jako część Gwadelupy, będącej regionem zamorskim Francji, Saint-Barthelemy wchodziło w skład Unii Europejskiej (obecnie trudno określić czy nadal wchodzi w jej skład).
Stolicą Saint-Barthelemy jest miasto Gustavia mające ok. 3000 mieszkańców.

Wyspa została odkryta w 1493 roku przez Krzysztofa Kolumba i zajęta w imieniu Hiszpanii jako Isla de San Bartolomeo. Nie powstało tu jednak żadne osiedle. W 1648 roku wyspą anektuje Francja, lecz już w 1651 roku staje się ona posiadłością Zakonu Maltańskiego. Do Francji wyspa powraca w 1673 roku i pozostaje w jej władaniu, z krótkimi okresami okupacji brytyjskiej, do roku 1784. 1 czerwca 1784 roku wyspa staje sie kolonią Szwecjii. Kolejny powrót we władanie Francji nastepuje w 1878 roku, kiedy wyspa staje się częścią Gwadelupy. W 1963 roku Saint-Barthelemy zostaje połączona z francuską częścią wyspy Saint-Martin w jeden okrąg administracyjny (arrondissement) Gwadlupy. Stan ten trwał do 21 lutego 2007 roku.

źródła:
tekst: wikipedia.pl
zdjÄ?cia: google.pl

 

autor: niech autorka artykułu prześle mi swój nick

Wyspa Blair na Fidżi

Zaciekawił mnie mało opisany i dość nieistotny wątek. Mianowicie Eleonor kupiła Blair wyspę, którą nazwano jej imieniem!!! Aaron, Tiler i Yale też dostali po wysepse, natomiast Cyrus jakąś willę… Tylko pozazdrościć

Nie podano zbyt wielu namiarów na wysepki, jedyną informacją było to, że są umiejscowione w pobliżu Fidżi. Postanowiłam bliżej się temu przyjrzeć:

 

 

Mapa Wysp Fidżi:

 

Wysepki zakupione przez Eleonor, na pewno są bardzo malutkie, dlatego mniemam, że należą one do Grupy Lau lub Grupy Yasawa:

 

Bardzo wątpię, aby mogły to być większe wyspy, ale kto wie...

Sklepy i butiki odwiedzane przez B i S

ARTYKUŁ TYCZY SIĘ SERII KSIĄŻEK A NIE SERIALU

 

Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają miejsca, w których Blair i Serena kupują swoje super modne ciuchy, najlepsze perfumy i inne luksusowe drobiazgi? Teraz już nie musicie, poniżej zamieszczam fotografie ulubionych miejsc naszych bohaterek.

 

Barney's

Ulubiony sklep Blair. To właśnie tutaj nasza "grzeczna dziewczynka" dokonała pierwszej w życiu kradzieży... kaszmirowych spodni dla Natea. Serena natomiast kupiła szlafrok w rozmiarze XXL.

 

Tiffany

W tym ekskluzywnym sklepie, Nate kupił dla Yale (siostry Blair) srebrną grzechotkę i wypchanego konia.

Warto dodać, że ulubiony film Blair to "Śniadanie u Tiffane'go"

 

Cartier

Przed tym sklepem widziano matkę Blair spacerującą za rękę z Cyrusem.

 

Prada

Któż nie marzy o ekskluzywnych rzeczach od Prady... Blair i Serena mogły sobie na nie pozwolić.

 

Hermes

 

 

I jak wam sie podobają? Miła obsługa, doskonałe materiały, dobra lokalizacja, świetny wybór, jednym słowem luksus i...olbrzymie pieniądze

Uniwersytety z Plotkary

ARTYKUŁ TYCZY SIĘ SERII KSIĄŻEK A NIE SERIALU

 

Bohaterowie "Plotkary" zostali przyjęci do colleg'ów, jak im tam będzie, czy ich wybór okaże się tym najlepszym? Na razie się tego nie dowiemy. Postanowiłam jednak przybliżyć wam Uniwersytety o których zapewne jeszcze przeczytamy: Yeale, Princeton, Harvard, Brown i Georgtawn.

p.s. Podpisy pod zdjęciami napisałam opierając się na wiedzy zawartej do 6 tomu.


****************************

YaleYale to wymarzona uczelnia Blair , w której uczył się jej ojciec, dziadek... Niestety po zawalonych dwóch rozmowach kwalifikacyjnych niemal straciła szansę na przyjęcie do tej „rodzinnej” uczelni. Znalazła się na liście rezerwowych, więc kto wie... Sprawiedliwie bądź nie, w Yale znalazło się miejsce dla Sereny i Nate’a co stało się kolejna przyczyną zgrzytów pomiędzy trojgiem przyjaciół.

EDIT: Znalazło się miejsce także dla Królowej B.


************************************

Harvard


Jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Od dawna wiemy, iż dostał się do niego przyrodni brat Blair- Aaron Rose. Pannie Waldorf niestety również i tu odmówiono... Serena ponownie podbiła serca komisji rekrutacyjnej, dzięki czemu Harvard stoi przed nią otworem…


************************************

Brown


W Brown uczy się i imprezuje (chyba bardziej to drugie) starszy brat Sereny- Erick. Blond piękność i z tond dostała list potwierdzający jej przyjęcie, w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki... Nata'e również dostał się do Brown, mało tego jest bardzo pożądany (ze względu wyśmienite wynik sportowe)


*************************************

Princton

Do tej szkoły dostał się Nata'e, Serena, Isabel, Dan.

Blair ponownie otrzymała odmowę...


************************************

Georgtown

Jedyna szkoła, która przyjęła Blair... Moja ulubiona bohaterka mimo wielkiego zawodu i rozżalenia, wybiera się aby zobaczyć szkołę. Co się wydarzyło na miejscu przeczytacie w "Plotkarze6"

p.s. Kati Franks także idzie do Georgtawn;)