Aktorzy

Matthew Settle

Matthew Settle

Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar

Urodził się 17.09.1969 roku w Hickory(Karolina Północna, USA). Jest najm łodszym spośród szóstki dzieci państwa Settle, ma dwie siostry i trzech braci. W 1983 roku jego rodzina przeniosła się do Sevierville (Tennessee), gdzie jego ojciec został pastorem. Metthew postanowił usamodzielnić się w wieku 19 lat. Wyjechał z rodzinnego domu do Nowego Jorku, gdzie początkowo grał w kapeli rockowej. Szybko został wyrzucony z zespołu, więc aby zarobić na utrzymanie zaczął sprzedawać mięso i owoce morza z ciężarówki na Long Island. Po pewnym czasie znajomi pożyczyli mu pieniądze, którymi opłacił kurs aktorstwa. Matthew przeprowadził się do Los Angeles. W "mieście aniołów" dostrzegł go Jaya Juliena, producent współpracujący m.in. z Martinem Scorsese i Robertem De Niro. Mężczyzna przyznał nowemu podopiecznemu trzyletnie stypendium u nauczyciela aktorstwa, Williama Espera.

W końcu przyszedł czas na debiutancką rolę, Matthew Settle zagrał tytułową rolę w filmie telewizyjnym 'Shaughnessy'. Aktor pojawił się także epizodycznie w popularnym serialu 'Ostry dyżur'. Pierwsza duża rola kinowa przyszła w 1998r. Była to postać Willa Bensona w 'Koszmarze następnego lata'.

Od 2006 roku Settle jest mężem Naama Nativ, z którą ma córkę Aven Angelica (ur. 05.03.2009). Naama również próbuje swoich sił w aktorstwie. W 2007 roku wystąpiłą w filmie "Nie zadzieraj z fryzjerem". W lutym 2010 roku, pojawiły się doniesienia, jakoby para miała się rozwieść.

 

Filmografia: TUTAJ

Kelly Rutherford

Kelly Rutherford


Kelly Rutherford urodziła się 06.11.1968 roku w Elizabethtown (Kentucky, USA). W wieku 17 lat skończyła liceum, i rozpoczęła studia aktorskie w Nowym Jorku. Szukając pracy przeniosła się do Kalifornii. Karierę rozpoczęła od małych ról i reklam. Przełomem był dla niej rok 1989, w którym dostała rolę w serialu "Pokolenia". Kolejnym krokiem była rola salonowej pielęgniarki Dixie w "Przygodzie na Dzikim Zachodzie" (1993). Dzięki tym rolą Kelly zyskała grono wiernych fanów. Później aktorka pojawiała się w wielu filmach i serialach (np. Melrose Place).

Kelly Rutherford, poza aktorstwem zajmowała się także modelingiem.

Była dwukrotnie zamężna, po raz pierwszy z Carlosem Tarajano (30.06.2001 - 11.01.2002), a po raz drugi z Danielem Gierschem (2006-2008). Z ostatnim mężem ma syna Hermésa Gustafa Daniela (ur. 18.10.2006)oraz córkę Helen Grace (ur. 8.06.2009).

 

Filmografia: TUTAJ

Jessica Szohr

Jessica Karen Szohr

Jessica Szohr urodziła się 31 marca 1985 r. w Milwaukee w stanie Wisconsin w USA. Posiada węgierskie i afrykańsko-amerykańskie korzenie. Jessica rozpoczęła swoją karierę jako modelka. Odkryto ją w wieku 16 lat i zatrudniono w Kohl's Department Store. Panna Szohr była modelką dla Crate and Barrel, Mountain Dew, Sears, Quaker Oats, Jockey, Jansport, i Seventeen Magazine (pozowała na całej stronie dla Claire's Boutique). Jessica ukończyła Menomonee Falls High School w Menomonee Falls w stanie Wisconsin. Jako aktorka Szohr ma na swoim koncie kilka gościnnych ról w serialach m.in. w : "Somebody Help Me", "CSI: Miami", "What About Brian", "House at the End of the Drive", "The Reading Room", "That's So Raven", "Joan of Arcadia", "Drake & Josh", "What I Like About You" , "Uncle Nino" i "My Wife And Kids". Jak dotychczas jej największą rolą jest postać Vanessy Abrams w serial “Gossip Girl”, w którym występuje od 2007 roku.

Jessica pojawiła się także w teledysku zespołu 'Daughtry' do piosenki "Over You".

 

Filmografia: TUTAJ

Taylor Momsen

Taylor Michel Momsen

Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar

Taylor Momsen urodziła się 26 lipca 1993 r. w St. Louis. Jest córką Michael i Colette Momsen. Taylor rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem wyjątkowo wcześnie, zadebiutowała w wieku 3 lat. Pierwsza jej rola to Honey Bee Swan w "Zagadce proroka", jednak pierwsza znacząca kreacja to postać Cindy Lou-Ktoś w "Grinch: Świąt nie będzie". Taylor wystąpiła także jako Julie Moore w filmie "Byliśym żołnierzami" ze swoją młodszą siostrą Sloane Momsen. Kolejne filmy z Momsen to m.in. "Jaś i Małgosia" (2002), "Mali Agenci: Wyspa marzeń" (2002), "Saving Shiloh" (2005), Doubting Thomas(2005). W 2007 roku młoda aktorka dołączyła do obsady serialu „Plotkara” wcielając się w rolę Jenny Humphrey.

Poza aktorstwem Taylor zajmuje się także muzyką. Nagrała piosenkę "Christmas, Why Can't I Find You?", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu: "How the Grinch Stole Christmas" , oraz założyła własny zespół The Pretty Reckless.

 

Filmografia: TUTAJ

 

UtworyThe Pretty Reckless

teledyski

nie wydane jako singie

Make Me Wonna Die

Zombie

Blender

Heart

He Loves You

Bittersweet

Ed Westwick

Edward Westwick

RyanPfluger003.jpg image by maz_graphics

Ed Westwick urodził się 27 czerwca 1987r. w Stevenage w Anglii. Od dzieciństwa trenował swój talent aktorski w The National Youth Theatre w Londynie. Zadebiutował rolami w "Children of Men",gdzie zagrał u boku Clive Owen i Julianne Moore, oraz "Breaking and Entering" gdzie zagrał z takimi gwiazdami jak Jude Law czy Juliette Binoche. W 2007 r. młodemu aktorowi zaproponowano rolę Chucka Bassa w młodzieżowym serialu „Plotkara”. Ed zgodził się bez wahania. Rola „niegrzecznego chłopca” zapewniła mu sławę oraz dwie nominacje do nagrody Teen Choice Awards.

Ed poza aktorstwem, ma jeszcze jedną pasję – muzykę. Jest wokalistą w swoim zespole The Filthy Youth.

 

Filmografia: TUTAJ

 

Utwory The Filthy Youth:

teledyski

niewydane jako singiel

brak

The Confidence

Orange

Citystop

Boy Dont Smoke

Le Soleil

Come flash all your ladies