plotkara.info - historia, kontakt, redakcja

 

Jeżeli chcesz podzielić się jakąś informacją bądź plikiem związanym z „Plotkarą, lub jeśli masz jakieś pytania, sugestie itp. to napisz do nas:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Historia plotkara.info:

Polski serwis informacyjny poświęcony „Plotkarze” powstał 14 sierpnia 2004 roku. Początkowo funkcjonował on w postaci bloga (www.plotkaranet.blog.onet.pl), którego tematyką była seria książek Cecily von Ziegesar „Plotkara”. Po rozpoczęciu prac nad serialem opartym o treść książek Cecily, serwis poszerzył działalność również o to zagadnienie.

W 2007 roku za sprawą Szlugi blog został przemieniony na stronę internetową. Serwis rozwijał się i zyskiwał stałych bywalców, jednak na skutek zmiany serwera w 2008 roku przepadła baza danych rocznej pracy. Strona zmieniła swój wygląd a redakcja na nowo zgromadziła niezbędne materiały i utworzyła nową galerię zdjęć. Dzięki wiernym użytkownikom ożyło i rozwinęło się także nowe forum.

03.06.09 doszło do fuzji plotkara.info z gossipgirl.com.pl, dzięki czemu przed portalem otworzyły się nowe możliwości.

Plotkara.info nie jest jedynie serwisem odtwórczym, który zbiera materiały znalezione na innych (przede wszystkim zagranicznych) portalach. Na stronie można znaleźć autorskie projekty, artykuły, grafiki i tłumaczenia napisów do serialu. Od 2006 serwis informacyjny co roku przeprowadza ankietę „Polska Plotkara roku …”, na podstawie której określamy gusta naszych użytkowników na dany rok. Jest to także okazja na swego rodzaju poznanie się..

Plotkara.info jest największym, najaktualniejszym, najstarszym i najbardziej znanym polskim serwisem informacyjnym o tematyce poświęconej „Plotkarze”. Ten sukces był możliwy dzięki użytkownikom i fanom zarówno serialu jak i serii książek o nastolatkach z Manhattanu.

 

Redakcja strony plotkara.info:

 

Szluga:

Imię i Nazwisko: Michał Szlaga

Data urodzenia: 31.03.1990

Miasto: Złotów

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
GG: 7441437

Od kiedy: od początku

Administrator techniczny oraz sponsor portalu. Do jego obowiązków należy konfiguracja oraz utrzymanie serwerów w najwyższej gotowości, optymalizowanie skryptów, jak i wdrażanie nowych funkcjonalności na potrzeby portalu.

Szluga interesuje się szeroko pojętą informatyką, a w szczególności administracją serwerami na bazie systemu Linux, tworzeniem oraz konfiguracją sieci internetowych.

 

Caegla:

Imię i nazwisko: Agnieszka Zasada

Data urodzenia: 05.09.1989

Miasto: Szczecinek/Toruń

kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Od kiedy: od początku

Pomysłodawczyni i twórczyni polskiego serwisu na temat „Plotkary”. W latach 2004-2007 prowadziła blog plotkaranet.blog.onet.pl, którego następczynią jest strona plotkara.info.

Administratorka strony, oraz osoba zarządzająca forum i galerią.

Caegla studiuje archiwistykę i zarządzanie dokumentacja oraz pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Najchętniej czyta książki Ryszarda Kapuścińskiego którego ogromnie ceni.

 

dansmound:

Imię i nazwisko: Daniel

Data urodzenia: -

Miasto: Pcim

kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Od kiedy: od 03.06.09

Dołączył  jako grafik i administrator strony.

Sandy:
imię: Ola
miasto: Przemyśl
Dodaje newsy oraz tłumaczy spoilery. Uczy się w Liceum Ogólnokształcącym w klasie o profilu europejskim. Lubi czytać książki i słuchać muzyki. Jej ulubiony zespół to The Police.
Dmian:
Imię i nazwisko: Damian Rafiński
Data urodzenia: 10.10.1989
Miasto: Piła/Toruń
Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Od kiedy: 15.01.12
Od jakiegoś czasu tłumaczył dla serwisu wiadomości z serwisów angielskojęzycznych, dostał więc propozycję dołączenia do redakcji.
Studiuje Archiwistykę i zarządzanie dokumentacją na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, jego największą pasją jest żużel, a najbardziej relaksuje go czytanie książek Andrzeja Pilipiuka.
Sylwianna:
Data urodzenia to 17.12.1993
Od kiedy: 17.08.12
Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Ulubiony zespół to bez wątpienia Maroon 5. Książka do której często wraca "Uratuj mnie" Guillaume Musso. Największe marzenie: Zwiedzić Los Angeles i Nowy Jork.

 

Współpraca zakończona:

Soria: Od listopada 2007r. była odpowiedzialna za dodawanie newsów i zdjęć do galerii. Ponadto Soria zajmowała się tłumaczeniem napisów do części odcinków I sezonu serialu „Plotkara”

Pasisiek: przez parę miesięcy zajmowała się naszą galerią (którą niestety utraciliśmy), oraz dodawaniem newsów.

 

 

Zarządzanie forum:

Administratorzy: Szluga, Caegla, dansmound

Moderatorzy: Caegla, Jean i BrookBrook


 

plotkara.info - najlepsza strona dla fanów "Plotkary" (15 maj 2007) by Caegla

6 czerwiec 2009 by Caegla
18 czerwiec 2009 by dansmound

Dodaj Komenta

REGULAMIN PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w portalu poprzez formularze komentarzy.
2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
3. Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
4. Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
5. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
a. wulgaryzmy;
b. treści mogące obrażać inne osoby;
c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
d. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
6. Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
a. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
b. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z portalu;
c. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
d. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
e. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.
7. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
8. Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt Redakcji na adres: redakcja@plotkara.info
9. Redakcja i właściciel portalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
10. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.


Security code
Odśwież