Opisy odcinków - sezon 1

Opisy odcinków


Odcinek 1
pilot serialu

Sensacja z ostatniej chwili _ do Nowego Jorku wraca słynna party-girl Serena van der Woodse. Informację przekazuje jedyne liczące się dla bogatej młodzieży z Manhattanu źródło - blog prowadzony przez popularną, anonimową "Plotkarę".

Nawet była najlepsza przyjaciółka Sereny, Blair Waldorf nie wie tego, co wie Plotkara. Powrót Sereny na Manhattan jest dla niej zaskoczeniem. Serena nie komentuje informacji o swoim powrocie.

 


Odcinek 2

Po pewnym plotkarskim przyjęciu, które przyczyniło się do powstania wielu nowych plotek. Serena spotyka się z lodowatym przyjęciem ze strony jej najlepszej przyjaciółki Blair. Okazuje się, że Blair doskonale wie o tym, że jej chłopak Nate zdradził ją z Sereną.

Serena demonstracyjnie pokazuje się w towarzystwie Dana, zabierając go na ważną imprezę zorganizowaną przez Chucka.

Blair zaczyna opiekować się naiwną Jenny, która chce zaistnieć w towarzystwie.

 


Odcinek 3


Dzieciaki z East Side Przygotowują się do ważnego wydarzenia. Blair cierpi z powodu braku zainteresowania. Dlatego postanawia skompromitować Serenę i ujawnia skandal z jej przeszłości. Dan stara się o ważna funkcję, ale Nate jest od niego sprytniejszy. Możliwe, że i ten sukces zawdzięcza wpływowej pozycji swego ojca. Jenny zaprzyjaźnia się z młodszym bratem Sereny, Erykiem. Rufus nie ma innego wyjścia i musi upokorzyć się przed Lily, prosząc ją o pomoc dla swojego syna, Dana.

 


Odcinek 4


Blair będzie reklamowała najnowszą kolekcję swojej matki. Jej duma trwa krótko, wkrótce okazuje się, że Serena znów prześcignęła ją w popularności. Gdy Blair umiera z zazdrości i obmyśla kolejny fortel, Serena i Dan borykają się z osobistymi problemamami. Pochodzą z dwóch zupełnie różnych światów. Nate i Chuck wybieraja się na szalony weekend "tylko dla mężczyzn".

 


Odcinek 5


Serena i Dan wybierają się na prawdziwą pierwszą randkę. Jenny dowiaduje się, że nocowania u Blair nie oznacza wcale picia gorącej czekolady i chodzenia w piżamach.

 


Odcinek 6


W mieście pojawia się Vanessa, to znak, że Dan musi wybrać między Sereną a dawną sympatią. Blair organizuje bal przebierańców z zamiarem usidlenia Nate'a. Jej plany nie przynoszą rezultatu, bowiem Nate dalej interesuje się Sereną. Wbrew woli Blair na przyjęciu pojawia się Jenny i jej brat Dan. Lily kolejny raz wykorzystuje Rufusa. Tym razem prosi go, aby towarzyszył jej na przyjęciu zorganizowanym przez matkę Blair. Lily chce, aby ojciec Chucka dostał napadu zazdrości.

 


Odcinek 7


Na Manhattanie robi się gorąco. Czyżby związek Nate’a i B. chylił się ku upadkowi? Wiem z dobrego źródła, że sytuacja ma się zgoła inaczej w przypadku Dana i S. Plotka głosi, że ptaszyny nie mogą oderwać od siebie rączek... Chuck zaś, młody diabolo Upper East Side’u, złożył dziś ojcu propozycję nie do odrzucenia. Nie ma to jak burleska w Wielkim Jabłku. opis: aleseriale.pl

 


Odcinek 8

Zweiązek Blair i Nate'a rozpada się. Blair próbuje utrzymać to w tajemnicy i organizuje przyjęcie z okazji swoich siedemnastych urodzin. Na urodzinach Blair, Dan pojawia się w towarzystwie Vanessy. Serena przyjmuje to jako afront. Jenny na siłę próbuje pogodzić swoich rodziców, ale Rufus nie jest jeszcze gotowy na pojednanie. Nate musi wiele poświęcić aby uratować swojego ojca od bankructwa i więzienia.

 


Odcinek 9


Dan wpada na niefortunny w skutkach pomysł. Gdy dowiaduje się, że Serena i jej rodzina nie mają planów na święto dziękczynienia, zaprasza ich do siebie. Rufus i Lily, którzy ukrywają swój romans z przeszłości, czują się fatalnie w tej sytuacji. Blair wścieka się bo jej ojciec nie wrócił na święta do domu. Nate świętuje wraz z rodzicami, ale sytuacja w ich domu jest napięta.

 


Odcinek 10


Serena nie chce brać udziału w balu debiutantek. Blair i Nate, chociaż już nie są parą, postanawiają razem wybrać się na imprezę. Jednak Nate nie sprawdza się w roli przyjaciela, nadal jest zazdrosny. Jenny nie będzie mogła przyjść na bal z powodu otwarcia wystawy organizowanej przez jej matkę. Rufus dowiaduje się, dlaczego Lily z nim zerwała.

 


Odcinek 11


Ojciec Blair wraca domu. Towarzyszy mu jego partner, Roman. Córka nie potrafi zaakceptować nowej sytuacji. Jenny i Vanessa pomagają Serenie w przygotowaniu świąt z niespodzianką dla Dana. Chuck i Nate spotykają się w Monaco. Blair obawia się, że Chuck zdradzi Nate'owi ich wspólne tajemnice. Rufus traci cierpliwość, gdy były kochanek żony usiłuje się z nią skontaktować.

 


Odcinek 12


Popływamy?

Pamiętajcie jednak, że w Nowym Jorku idziemy na basem po jego zamknięciu. Szalona impreza wymyka się jednak spod kontroli i ktoś o mało nie przypłaca tego życiem. Kto zawinił? Kto miał klucz do basenu? Tym razem szkoła nie odpuści... Na kogo wypadnie?

Czuję, że nie wszyscy dochowają zmowy milczenia.

opis: aleseriale.pl

 


Odcinek 13

Gorący temat dnia: Serena van der Woodsen przyłapana na kupnie testu ciążowego. Dan, jesteś gotowy na małego płaczącego bobasa? Oczywiście, na Upper East Side prawda jest czasem bardziej soczysta niż plotka... Kiedy Dan stara się wypowiedzieć te dwa magiczne słowa, cała śmietanka, w tym Nate dowiaduje się o B. i Chucku. Czyżby królowa pszczół została zdetronizowana?

Uwielbiam to miasto!!

opis: aleseriale.pl

 


Odcinek 14

Umarła królowa. Niech żyje królowa. Proszę, proszę - czy mała Jenny jest gotowa przewodzić rozpieszczonym nastolatkom z Upper East Side’u?

Serena tymczasem otrzymuje niegrzeczne paczki od tajemniczego adresata. Kto je wysyła? Jej przyszły przyrodni brat, Chuck, czy może ktoś z jej przeszłości?

Plotka głosi, że Blair wybiera się właśnie do szkoły. Czy zniesie upokorzenie?

opis: aleseriale.pl

 


Odcinek 15

Chaos w wielkim mieście. Jak tu nie kochać Manhattanu? Szczególnie, kiedy wróciła do nas zła, do szpiku kości, Georgina Sparks. Jakie ma plany? Na pewno związane z Sereną. W końcu były niegdyś najlepszymi przyjaciółkami. Co się stało i dlaczego S. tak się jej boi?

O złą rywalkę nie musi martwić się poszukująca adoratora Jenny.

opis: aleseriale.pl

 


Odcinek 16

Georgina grozi Serenie, że ją zdemaskuje. Tymczasem sama wywołuje skandal.

Blair i Jenny zaciekle rywalizują, siejąc pomówienia w plotkarskiej gazecie.

Dan mówi Jenny, że Asher ją oszukuje, ale dziewczyna nie chce przyjąć tego do wiadomości.

Rufus prosi Lily o radę w sprawie Jenny.

Eric przyznaje się, że jest gejem.

 


Odcinek 17


Powód wyjazdu Sereny z Manhattanu wychodzi na jaw. Ta wraca do dawnych nawyków. Blair, Nate i Chuck muszą na moment porzucić waśnie i pomóc przyjaciółce w potrzebie. Serena nie ma odwagi opowiedzieć o wszystkim Danowi. Ten pozbawiony prawdziwej informacji, snuje najgorsze przypuszczenia. Rufus szykuje się do występu zespołu The Rolling Stones. Lily organizuje próbę ślubu.

 


Odcinek 18


Weselne dzwony przeganiają gołębie na ulicach Nowego Jorku. Skandal jest już za drzwiami. Czyżby Lilly, panna młoda spędziła przedślubną noc z Rufusem? Jedno jest pewne – całe miasto huczy od plotek dotyczących Blair, która łączy siły z Danem, by pokonać G. Czy nowy strateg pomoże pozbyć się wroga raz na zawsze? Czy Chuck się ustatkuje? Mówią, że gepard nie może zmienić centek, jednak na Upper East Side są rzeczy, które z pewnością mogą ulec zmianie. Droga dotychczas zaniedbywana może doprowadzić do małego tournée, a areszt domowy może doprowadzić do stylowego objawienia. Przed nami dużo zmian, jednak najważniejsza to pora roku. Nie ma to jak lato w wykonaniu Nowojorczyków, bez względu na miejsce wypoczynku.

opis: aleseriale.pl

 Opisy pochodzą z telegazety aleseriale.pl lub tv.wp.pl (+ naniesione przez nas korekty)

Dodaj Komenta

REGULAMIN PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w portalu poprzez formularze komentarzy.
2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
3. Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
4. Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
5. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
a. wulgaryzmy;
b. treści mogące obrażać inne osoby;
c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
d. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
6. Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
a. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
b. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z portalu;
c. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
d. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
e. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.
7. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
8. Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt Redakcji na adres: redakcja@plotkara.info
9. Redakcja i właściciel portalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
10. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.


Security code
Odśwież