Opisy odcinków - sezon 3

Opisy odcinków

Odcinek 1
"Reversals of Fortune"


Nate zaczyna umawiać się z Bree Buckley. Jak się okazuje dziewczyna pochodzi z rodziny skłóconej z Archibaldami. Początkowo Nate chce wykorzystać Bree, by dopiec dziadkowi, później jednak to senior rodu coś kręci... Tymczasem Serana nagminnie pojawia się w plotkarskich pismach. Polowanie paparazzi pozornie nie przeszkadza dziewczynie, choć na prawdę panna van der Woodsen cierpi z powodu odczucenia jej przez ojca. Syna Rufusa i Lily wiąże się z Vanessą, a Blair i Chuck nadal są zakochani i piekielnie zazdrośni.


Odcinek 2
"The Freshmen"

Blair próbuje zostać „Queen B” na NYU. Georgina skutecznie jej to uniemożliwia. Panna Sparks próbuje na nowo zdobyć zaufanie Dana i Vanessy, oraz zaprzyjaźnia się z innym studentami. Serena rezygnuje z Brown. Chuck zwierza się Serenie ze swoich planów odnośnie „tajnego klubu”. Po tym jak ona psuje jego spotkanie z wynajemcą, on wyjawia Rufusowi prawdę o Brown. W przypływie złości Serena przy użyciu Cartera niszczy spotkanie biznesowe Chucka. Blair próbuje sabotować imprezę Georginy, zapraszając ludzi z katolickiej organizacji do której należała panna Sparks. Uniemożliwia jej to Dan, który przewrotnie staje się lubianą i popularną osoba na NYU. Nate i Bree spędzają razem upojne chwile o czym dowiaduje się jej rodzina.


Odcinek 3
"The Lost Boy"

Dan zostaje nakryty po nocy spędzonej w pokoju Georginy, której ostatecznie proponuje spotykanie się „bez zobowiązań”. Vanessa odkrywa, że Scott nie studiuje na NYU. Chłopak przyznaje się jej do kłamstwa i zdradza swoją tożsamość oraz fakt, że jest synem Rufusa i Lily. Scott decyduje się powiedzieć prawdę Rufusowi, jednak po rozmowie z przybraną matką zmienia zdanie i przedstawia się jako brat nieżyjącego Andrew (Lili i Rufus wierzą, że tak nazywał się ich syn). Serena spotyka się z Carterem. Blair i Chuck wprowadzają w plan nową intrygę, mającą na celu udowodnienie Serenie, że Carter się nie zmienił. Ostatecznie dziewczyna postanawia mu zaufać. Georgina próbuje zmanipulować Blair i Chucka. Ostatecznie zostaje zdemaskowana. Nate i Bree, razem, pokazują się publicznie. Chuck postanawia postawić wszystko na jedną kartę i zainwestować w hotel.


Odcinek 4
"Dan de Fleurette"

Pierwszy dzień szkoły w Constance Billard który oznacza również czas dla Jenny (Taylor Momsen) która powinna zająć miejsce jako nowa królowa. Niestety dla Jenny, Blair (Leighton Meester) postanowiła interweniować kiedy dochodzą ją wiadomości o próbie zmian starych zasad. Lily (Kelly Rutherford) wraca do domu do Rufusa (Matthew Settle). Sławna aktorka, Olivia Burke (gościnnie Hilary Duff), zapisuje się do NYU – i zostaje wspólokatorką Vanessy (Jessica Szohr) – mając nadzieję na nieco normalne doświadczenie college'u. W odcinku gościnnie pojawia się Tyra Banks jako Ursula, aktorka grająca w jednym filmie z Olivia, która jednocześnie zaprzyjaźnia się z Serena (Blake Lively).


Odcinek 5
"Rufus Getting Married"

Rufus i Lily postanawiają przenieść swój ślub na następny dzień. Chuck odkrywa sekret Cartera (gościnnie Sebastian Stan). Dan i Vanessa wpadają w jedną z intryg Georginy. Blair jest podejrzliwa w stosunku do Bree (gościnnie Joanna Garcia) i odkrywa jej zamiary odnośnie Nate'a. W odcinku zobaczymy także Jenny i Serenę.


Odcinek 6
"Enough About Eve"

Vanessa ma nadzieję, że w końcu uda jej się zdobyć poparcie matki, która nie jest zadowolona z jej pójścia na studia. Zdesperowana spotyka się w tym celu z Blair, ale jaka będzie cena? Dan przedstawia Rufusowi i Lily swoją nową dziewczynę Oliwię, co nowej parze przysporzy już trochę problemów. Serena i Nate jednoczą się, aby pomóc Carterowi (gościnnie Sebastian Stan). W odcinku pojawi się także Chuck i Jenny.


Odcinek 7
"How To Succeed In Bassness"

Chuck otwiera swój nowy klub i w celu pozyskania znanych osób prosi o pomoc Serenę. W między czasie Blair postanawia w sekrecie także pomóc Chuckowi z otwarciem. Dan traci swoją odwagę po oglądnięciu sceny seksu w filmie z udziałem Oliwi oraz jej wtedy aktualnym chłopakiem, Patrickiem Robinsonem (gościnnie Simon Miller). Jenny jest zmuszona wybrać pomiędzy jej przyjaźnią z Erickiem a nową rolą królowej. W odcinku pojawi się także Nate, Rufus i Lily oraz zespół Albert Hammond Jr.


Odcinek 8
"The Grandfather: Part II"

Hotel Chucka organizuje wieczór wyborczy Trippa van der Bilda . Serena, w ramach obowiązków służbowych, musi dostać się na tą uroczystość i dać się na niej sfotografować z Patrickiem (młodym aktorem). Olivia udziela wywiadu w programie Jimmy'ego Fallona , w którym opowiada krępującą dla Dana sytuację. Dziewczyna próbuje wszystkiego, aby jej chłopak nie zobaczył tego nagrania, jednak nie da się nikogo odizolować od wszystkich środków masowego przekazu. W brew pozorom, Dan nie jest zły na Olivię i szykuje dla nich romantyczną kolację z okazji "miesięcznicy". Kampania Trippa nabiera rozpędu. Kuzyn Nate'a ratuje tonącego, choć jak się później okazuje wszystko to była mistyfikacja Maureen (żony Trippa). Nate bierza na siebie odpowiedzialność za ten skandal. Blair desperacko szuka przyjaciółki na pokaz. Jej wybór okazuje się dość chybiony, gdyż urocza blondynka w markowych ubraniach okazuje się luksusową prostytutką. Serena i Blair nie mogą sobie nawzajem wybaczyć, ich przyjaźń jest poważnie zagrożona. Serena rzuca pracę u K.C.


Odcinek 9
"They Shoot Humphreys, Don't They?"

Jenny szuka partnera na bal Debiutantek. Królowa Constance bierze pod uwagę jedynie Grahama Collinsa. Chuck urządza dla Nate'a wieczór zatracenia. Oraz po przez małą intrygę doprowadza do zgody między Blair i Sereną. Blair zostaje mentorką Jenny, jednak ta szybko zaczyna czuć się pewna i odrzuca Quen B. Panna Waldorf wraz z Erickiem planują zniszczyć debiut Jenny na salonach. W tajemnicy umawiają jej partnera z kirą Abernathy . Jenny mimo publicznego upokorzenia nie poddaje się i znajduje wyjście z sytuacji - jej partnerem zostaje Nate Archibald. Humphrey'ówna zostaje oficjalną królową Upper East Side. Tripp van der Bilt wyznaje Serenie zauroczenie jej osobą. Serena chce rzucić parcę, ale Tripp przekonuje ją aby została. Olivia ma opuścić miasto i kręcić "Wiecznych Rycerzy 4"". Dan i Vanessa postanawiają, że całą trójką muszą doświadczyć pełnego studenckiego życia. W tym celu wykonują piętnasto punktowy plan, którego kulminacyjnym punktem jest trójkąt miłosny. Po tym wszystkim reżyser wycofuje się z robienia filmu Olivii.


Odcinek 10
"The Last Days of Disco Stick"

Mając nadzieję że zrobi wrażenie na elitarystycznym teatrze dzieci przy NYU, Blair (Leighton Meester) skupia się na sprowadzaniu na ziemię osobistej zgodności z najgorętszą piosenkarką roku, Lady Gagą. Dan (Penn Badgley) i Olivia (gościnnie Hilary Duff) zgadzają się żeby napisać i zagrać w szkolnej sztuce, opartej na pomyśle Blair, która miałaby być kierowana przez Vanessę (Jessica Szohr). Serena (Blake Lively) znajdująca się w trudnym położeniu, zwraca się o pomoc do Nate'a (Chace Crawford). W ramach przysługi dla Chucka (Ed Westwick), Jenny (Taylor Momsen) zgadza się spędzić czas z Damienem (gościnnie Kevin Zegers), synem ambasadora, który zatrzymał się w hotelu Chucka.


Odcinek 11

"The Treasure of Serena Madre"


Blair (Leighton Meester) podejrzewa matkę (Margaret Colin), że ukrywa przed nią dużą tajemnicę. Vanessa (Jessica Szohr) powinna spędzić Święto Dziękczynienia z rodzicami, ale kłóci się z matką (gościnnie Gina Torres) i zwraca się z problemem do Dana (Penn Badgley). Rufus (Matthew Settle) dowiaduje się, że Lily (Kelly Rutherford) kłamała w sprawie swojej matki, Cece (gościnnie Caroline Lagerfelt). Chuck (Ed Westwick) mówi Nate'owi (Chace Crawford) że ma jakieś potencjalnie szkodliwe informacje o jednym z ich przyjaciół. Jenny (Taylor Momsen) dowiaduje się, że Eric (Connor Paolo) stał za próbą jej publicznego upokorzenia. Serena (Blake Lively) znajduje się w bardzo niewygodnej sytuacji, gdy jej matka prosi Tripa (gościnnie Aaron Tveit) i Maureen (gościnnie Holley Fain) o dołączenie do nich na obiad z okazji Święta Dziękczynienia.


Odcinek 12

"The Debarted"


Podczas rocznicy śmierci Barta Bassa, Chuck (Ed Westwick) zmaga się z kwestią przeszłości i wypadku samochodowego o którym mówiło całe Upper East Side. Dan (Penn Badgley) i Vanessa (Jessica Szohr) próbować utrzymać ich coraz bardziej skomplikowaną przyjaźń. Blair (Leighton Meester) próbuje dotrzeć do coraz bardziej izolującego się od niej Chucka. Udaje jej się w końcu namówić go do wizyty grobu Barta, gdzie Chuck spotyka tajemniczą kobietę.


Odcinek 13

"The Hurt Locket"


Nate (Chace Crawford) i Serena (Blake Lively) decydują się zbadać granice ich przyjaźni. Blair (Leighton Meester) podejrzewa, że Chuck (Ed Westwick) ma kłopoty z wymazaniem z pamięci kobiety (gościnnie Laura Harring) którą zobaczył na grobie swojego ojca. Jenny (Taylor Momsen) zgadza się towarzyszyć Damienowi (gościnnie Kevin Zegers) na przyjęciu. Między Vanessa (Jessica Szohr) i Danem (Penn Badgley) zrobiło się niezręcznie, po nieudanej próbie wyznania miłości prze Dana. Rufus (Matthew Settle) wraca z wycieczki i usiłuje unikać Lily (Kelly Rutherford).


Odcinek 14

"The Lady Vanished"


Rufus (Matthew Settle) i Lily (Kelly Rutherford) zaczynają się martwić o stosunki Jenny (Taylor Momsen) z Damienem (gościnnie Kevin Zeggers). Chuck (Ed Westwick) dowiaduje się więcej o kobiecie (gościnnie Laura Harring) która może być jego matką. Pomiędzy Danem (Penn Badgley) i Vanessa (Jessica Szohr) robi się coraz bardziej krępująco, co zauważają także inni.


Odcinek 15

"The Sixteen Year Old Virgin"


Damien (Kevin Zeggers) naciska Jenny (Taylor Momsen) na spędzenie wspólnej nocy. Mimo uziemiona, Jenny nadal widuje się z Damienem, który mówi jej, że chce aby zaczęli uprawiać sex. Lily (Kelly Rutherford) wyjawia Rufusowi (Matthew Settle) wielki sekret choć wie, że to ogromne ryzyko. Dan (Penn Badgley) i Vanessa (Jessica Szohr) badają nowy etap ich przyjaźni. Chuck (Ed Westwick) jest zmuszony do niezwykle trudnej decyzji związanej z jego hotelem.


Odcinek 16

"The Empire Strikes Jack"


Chuck (Ed Westwick) ma kolejne problemy związane z jego wujem, Jackiem Bassem (gościnny występ Desmonda Harringtona). Eleanor (Margaret Colin) daje za zadanie Blair (Leighton Meester) upewnienie się i dopilnowanie, żeby jej najnowszy pokaz mody był olbrzymim sukcesem, gdyż pojawi się na nim jeden z ważnych klientów. Rufus (Matthew Settle) skupia się na pilnowaniu Jenny (Taylor Momsen) i zmusza ją do pomocy Eleonor przy zbliżającym się pokazie mody. Okazuje się jednak że podejmuje złą decyzję, ponieważ Jenny spotyka tam Agnes (gościnny występ Willi Holland), która jest jedną z modelek i która po raz kolejny planuje wpakować Jenny w kłopoty.


Odcinek 17

"Inglorious Bassterds"


Chuck (Ed Westwick) i Blair (Leighton Meester) stają wspólnie przed jedną z najważniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek przyszło im podjąć. Serena (Blake Lively) planuje niespodziewane przyjęcie urodzinowe dla Nate'a (Chace Crawford), ale Jenny (Taylor Momsen) robi co w jej mocy aby zepsuć jej plany. Nowe relacje Dana (Penn Badgley) i Vanessy (Jessica Szohr) napotykają pierwsze problemy.


Odcinek 18

"The Unblairable Lightness of Being"


Chuck (Ed Westwick) oferuje, że urządzi ślub ciężarnej Dorocie (Zuzanna Szadkowski). Nalega ona, żeby ona i Vanya (Aaron Schwartz) mieli tradycyjny ślub przed przyjazdem z Polski jej rodziców,którzy znaleźliby swoją córkę w ciąży i bez męża... Dorota prosi Blair (Leighton Meester) i Chucka aby byli częścią uroczystości i odprowadzili ją do ołtarza. Serena (Blake Lively) mówi Nate'owi (Chace Crawford) że zje śniadanie z Humphreyami, podczas gdy w rzeczywistości potajemnie spotyka się z Carterem Baizenem (Sebastian Stan). Rufus (Matthew Settle) odkrywa, że Lily (Kelly Rutherford) okłamywała go mówiąc o swoim miejscu pobytu.


Odcinek 19

“Dr. Estrangeloved”


Kiedy ex-mąż Lily (Kelly Rutherford), dr William van der Woodsen (Baldwin), pojawia się nieoczekiwanie na Manhattanie, Serena (Blake Lively), w końcu dostaje możliwość na desperacko wyczekiwane poznanie ojca ojca, jednak okoliczności okazują się dalekie od ideału. Podczas gdy Serena i Nate (Chace Crawford) w dalszym ciągu mają problemy w swoim związku, intrygantka Jenny (Taylor Momsen) jest więcej niż szczęśliwa, że może oprzeć się na ramieniu Nate'a ... Tymczasem Dan (Penn Badgley) dowiaduje się, że nie został przyjęty te do Tisch, programu pisarskiego, a Vanessa (Jessica Szohr) przyznaje, że w pewnym sensie może być za to odpowiedzialna.


Odcinek 20

"It's A Dad, Dad, Dad World"


Will (Baldwin) wraca na Upper East Side i kontynuuje wzniecanie problemów dla Sereny (Blake Lively), Lily (Kelly Rutherford) i jego długoletniego rywala, Rufusa (Matthew Settle). Relacje Sereny i Jenny (Taylor Momsen) są wystawione na próbę przez oszukiwania Jenny. Blair (Leighton Meester) przebywa na kampusie Columbii i zdaje sobie sprawę gdzie naprawdę należy.... Dan (Penn Badgley) dowiaduje się, że Vanessa (Jessica Szohr) ukrywa przed nim sekret.


Odcinek 21

Ex-Husbands and Wives


Fani Rufusa przeciwko Fanom Willa (gościnny występ Billy'ego Baldwina) - Podczas gdy relacje między Rufusem (Matthew Settle) i Willem (Baldwin) stają się coraz bardziej napięte, Serena (Blake Lively) postanawia wstawić się za swoim ojcem, przez co Rufus zaczyna się czuć jak wyrzutek we własnej rodzinie. W międzyczasie Jenny (Taylor Momsen) odkrywa pewną informację dotyczącą Willa, która mogłaby zrujnować małżeństwo Lily (Kelly Rutherford) i Rufusa. Po wielu nieudanych próbach Chuck (Ed Westwick) postanawia raz jeszcze udowodnić Blair (Leighton Meester), że są dla siebie stworzeni. Ma nadzieję, że tym razem uda mu się ją odzyskać.


Odcinek 22

"Last Tango, Then Paris"


Blair (Leighton Meester) musi się zdecydować, czy chce spotkać się z Chuckiem (Ed Westwick) na dachu Empire State Building czy woli zaryzykować całą ich wspólną przyszłość. Nowe plotki Gossip Girl sprowadzają największe problemy na Serenę (Blake Lively) oraz na Nate'a (Chace Crawford). Na Upper East Side wraca Georgina (gościnnie Michelle Trachtenberg)... i ma już konkretne plany.

Dodaj Komenta

REGULAMIN PUBLIKOWANIA KOMENTARZY
1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w portalu poprzez formularze komentarzy.
2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
3. Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
4. Komentarze Użytkowników nie zarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
5. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
a. wulgaryzmy;
b. treści mogące obrażać inne osoby;
c. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
d. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
e. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
6. Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
a. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
b. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z portalu;
c. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
d. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
e. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.
7. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
8. Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt Redakcji na adres: redakcja@plotkara.info
9. Redakcja i właściciel portalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
10. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.


Security code
Odśwież