odcinek 1

Yes, Then Zero


Serena uwielbia swoją nową pracę w Hollywood, jednak kiedy stara się zaimponować szefowi (gościnnie Michael Michele) okazuje się to kosztownym potknięciem. Chuck i Nate jako ostatni punkt swojej wakacyjnej podróży wybierają Los Angeles. Tam też wraz z Sereną pojawią się na hollywoodzkiej imprezie, gdzie Nate poznaje piekną starszą kobietę (gościnnie Elizabeth Hurley). Blair i Louis wracają z Monaco, by zacząć przygotowania do królewskiego wesela. Ślub jednak wiążę się z porzuceniem królewskiej korony przez księcia, który chce to zrobić dla Blair. Niestety wszystko się komplikuje kiedy Louis zaczyna mieć wątpliwości co zaczyna zagrażać ich związkowi.Jeden z magazynów chce opublikować fragment książki Dana,kiedy niespodziewany sprzymierzenieć chce mu pomóc.

 


odcinek 2

Beauty and the Feast


Nate (Chace Crawford) ponownie i niespodziewanie spotyka się z Dianą (Elizabeth Hurley), która oferuje mu ekscytującą szansę.

Serena (Blake Lively) naciska Charlie (Kaylee Wstrzymaj), aby zdecydowała, do którego świata chce należeć.

Dan (Penn Badgley) szuka Chucka (Ed Westwick) aby zapobiec publikacji jego[Dana] książki. Humphrey odkrywa, że Chuck potrzebuje pomocy.

Przyszła szwagierka Blair (Leighton Meester), Beatrice (gościnnie Roxane Mesquida), przybywa z Monaco, ale jej motywy dotyczą czegoś więcej niż tylko zapoznania się z Blair.

W odcinku pojawi się także: Matthew Settle,

reżyseria: Marka Piznarskieg,

współ-producent wykonawczym i scenarzysta: Sara Goodman.

 


odcinek 3

The Jewel of Denial


Serena i Charlie wracają do Nowego Jorku. Ivy martwi się, że jej tożsamość zostanie ujawniona, postanawia jednak stać się częścią nowojorskiej społeczności jako Charlie. Tymczasem Dan dowiaduje się, że jego dawny mentor, Noah Shapiro, jest odpowiedzialny za publikowanie jego powieści. Próbując powstrzymać Noaha, Dan staje w świetle reflektorów. Chuck próbuje przełamać swoją blokadę emocjonalną . Lily ostatecznie zostaje zwolniona z aresztu domowego i razem z Rufosem bierze udział w pokazie mody , pomimo faktu, że jej życie społeczne jest w rozsypce. Carol Rhodes śledzi poczynania Ivy w Nowym Jorku. Blair niechętnie postanawia dowiedzieć się kto jest ojcem jej nienarodzonego dziecka. Okazuje się, że dziecko jest Louisa. Nate znajduje telefon Ivy z SMS-ami  od jej byłego chłopaka, Maxa, ale nie orientuje się, że Ivy i Charlie to ta sama osoba.

 


odcinek 4

Memoirs of an Invisible Dan


Po długich rozważaniach, Dan (Penn Badgley) postanawia wyjawić Serenie (Blake Lively), Blair (Leighton Meester), Natowi (Chace Crawford), Chuckowi (Ed Westwick) , Rufusowi (Matthew Settle) i Lily (Kelly Rutherford) prawdę o swojej książce w nadziei, że będą go oni wspierać przy publikacji książki.

Tymczasem Blair (Leighton Meester) i Louis (gościnnie Hugo Becker) będą musieli zmierzyć się z problemami. Po tym jak książę przeczytał książkę Dana, ich związek dojdzie do punktu kryzysowego.

Diana (Hurley) poznaje obciążające informacje na temat jednego z przyjaciół Nate'a i używa ich do własnych celów.

W odcinku pojawi się także: Kaylee DeFer

produkcja: Tate Donovan

scenariusz: Amy B. Harris

 


odcinek 5

The Fasting and the Furious


Opis autorstwa użytkowniczki lookxxx

W trakcie świętowania Jom Kippur z rodziną i przyjaciółmi, Blair i Louis doświadczają nieprzyjemnej walki o władzę z rodziną Louisa. Szefowa Sereny (Michael Michele) stawia Serenę w niezręcznej sytuacji wyboru pomiędzy jej nową pracą i związku z Danem. Diana planuje debiut New York Spectator, ale w ostatniej chwili niefortunna niespodzianka opóźnia lunch i Diana oczekuje, że Nate zrobi wszystko, co w jego mocy, by uratować sytuację.

W odcinku wystąpią także: Ed Westwick, Kaylee DeFer, Kelly Rutherford i Matthew Settle.

Reżyseria: Joe Lazarov.

Scenariusz: Peter Elkoff


odcinek 6

I Am Number Nine


Blair przesłuchuje potencjalne druhny -  zmusza wszystkie byłe służki i Charlie do rywalizacji o pożądane role druhen na jej ślubie.

Nate jest zmęczony utrzymaniem w sekrecie związku z Dianą, więc decyduje się użyć Charlie, aby Diana była zazdrosna.

Szefowa Sereny jest zdeterminowana, by zdobyć parwa do ekranizacji książki Dana, więc Serena musi odłożyć na bok swoje uczucia związane z książka w celu dopięcia umowy.

W odcinku wystąpią także: Ed Westwick i Matthew Settle.

Reżyseria: Andy Wolk reżyseria.

Scenariusz: Jake Coburna.

 


odcinek 7

The Big Sleep No More


Odbywa się teatralny performens "Sleep No More" . Blair i Dorota starają się dowiedzieć czy Chuck naprawdę stał się lepszym człowiekiem czy tylko udaje. Tymczasem Diana wyznacza sobie cel zwerbowania Sereny do pracy w "Spectator" .

Były chłopak Charlie/Ivy , Max, przybywa do miasta i umawia się na randkę z Sereną. Diana manipuluje chłopakiem dla własnych celów. W innym  miejscu Dan stara się promować swoją książkę .

Na koniec odcinka akcja ma szalony zwrot - okazuje się, że Diana współpracuje z Williamem van der Biltem nad jakimś wielkim złowrogim planem . Ponadto Max przypadkowo odkrywa podwójne życie Ivy.

 


odcinek 8

All the Pretty Sources


Serena ciężko pracuje nad przyjęciem zaręczynowym Blair (dokładniej bridal shower - przyjęcie na część kobiety, która ma wyjść za mąż). Przed przyjaciółką udaje, że planuje imprezę z jej koszmaru a nie marzeń. Tymczasem Chuck i Dan decydują się spędzić ten dzień razem, aby odwrócić uwagę od przyjęcia Blair, na które nie zostali zaproszeni. Nate i Serena odkrywają listę wszystkich kontaktach Gossip Girl, ale zastanawiają się, czy powinni jej użyć. Gdy lista wycieka Nate i Serena oskarżają się wzajemnie, a następnie Nate oskarża Dianę. Ostatecznie Blair dowiaduje się, że winowajcą jest Louis.

Gdzie indziej, Max spotyka Ivy , która przekonuje go, że Charlie to jej prawdziwa tożsamość. Max szybko dostrzega kłamstwa Ivy i zamiast poinformować Lily lub Serenę , szantażuje Ivy .

William van der Bilt zmusza Dianę do rzucenia pracy redaktor naczelny "Spectator" aby Nate mógł zająć jej miejsce.

Chuck mówi Danowi, że jest zakochany w Blair.

 


odcinek 9

Rhodes to Perdition


CeCe Rhodes wraca do Nowego Jorku, gdzie Lily i Serena planują urządzić w Studio 54 imprezę na jej cześć. Serena nadal randkuje z Maxemy, który szantażuje Charlie.

Tymczasem Dan spotyka się ze swoim wydawcą, Alessandrą. Tworzą konta fanów i antyfanów Dana na Twitterze w celu stworzenia internetowego szumu wok jego książki

Blair próbuje dowiedzieć się, jak sprawić by Louis stał się taki jak "nowy Chuck" spędzając dzień z Chuckiem. Obawia się, że to ona wydobywa ciemną stronę swoich ukochanych.

Nate jest nowym szefem "Spectator". Jeden z jego pracowników dowiaduje się, że żona jego kuzyna Tripp jest, Maureen, może mieć romans. Wkrótce okazuje się, że Maureen udaje romans w celu stworzenia sympatycznego obrazu Trippa w oczach opinii publicznej przed nadchodzącymi wyborami.

Serena poznaje Ivy i Maxa. Carol Rhodes przyjeżdża pomóc Ivy. W ostatecznej konfrontacji, każdy wierzy w fałszywą historię Ivy, która twierdzi, że jest jest Charlie ale udawała że Ivy, gdy była z Maxem. Ivy dowiaduje się, że CeCe jest chora, ale trzyma to w tajemnicy.

Chuck mówi Nate'owi, że wciąż kocha Blair.odcinek 10

Riding in Town Cars with Boys


Serena i Lily przygotowują Charlie do balu debiutantek aby oficjalnie powitać ją w Nowym Jorku. M ściwy Max jest zdeterminowany, aby ujawnić sekret Charlie/Ivy za wszelką cenę.

Tymczasem Blair musi wybrać, co zrobić z Louisem i Chuckiem . Ukrywa się u Dana, który zdaje sobie sprawę, że nadszedł czas, aby powiedzieć Blair prawdę o swoich uczuciach . Louis wraca do Nowego Jorku, gdzie spotyka się z Sereną i zwierza się jej o swoich obawach dotyczących przyszłości z Blair.

Nate dowiaduje się, że jego dziadek, William van der Bilt, posiada większość udziałów akcji w "Spectator". William zaprasza Nate'a na spotkanie, z którego wykluczył kuzyna Nate'a, Trippa.

Dan poświęca swoją miłość do Blair dla jej szczęścia. Chuck i Blair pospiesznie wsiadają do samochodu, który został uszkodzony. Dochodzi do wypadku samochodowego, na skutek którego Chuck i Blair trafiają do szpitala.

Max stara się przekonać Nate'a do swojej wersji historii o Ivy, ten jednak nie daje mu wiary.  Zainteresowanie historią wykazuje Tripp van der Bilt.

Charlie wyjeżdża z Nowego Jorku . Diana informuje Jacka Bassa o wypadku Chucka i Blair.

 

 


odcinek 11

The End of the Affair?


Wspomnienia Blair ujawniają skutki wypadku samochodowego jej i Chucka; Nate podejrzewa, że wypadek mógł być spowodowane nieczystą grą.

Tymczasem Lily zatrudnia prywatnego detektywa, aby ten zlokalizował Charlie.

Vera Wang sprawi,że​​ weselna suknia Blair będzie dopasowana.

 


odcinek 12

Father and the Bride


WIECZÓR PANIEŃSKI BLAIR

Blair szykuje się do wieczoru panieńskiego, celebrującego jej królewski ślub. W tym czasie pozostali, za jej plecami,  starają się przygotować go tak, aby był  niezapomniany.

Po odkryciu prawdy związanej z wypadkiem Chucka i Blair, Nate łączy siły z zaskakującym sprzymierzeńcem w celu zebrania dowodów.

Serena i Dan będą udawać, że znów się spotykają aby chronić kogoś bliskiego.

 

Wystąpią również: Kelly Rutherford oraz Matthew Settle.

Reżyseria: Amy Heckerling.

Scenariusz: Peter Elkoff

 


odcinek 13

G.G.


Wyczekiwany 100 odcinek, rozpocznie się muzyczną sekwencją snu, w której pojawią się m.in. Serena (Blake Lively), Blair (Leighton Meester) i wszyscy mężczyźni ich życia (Penn Badgley, Chace Crawford, Ed Westwick i Hugo Becker).

Podczas gdy Chuck (Ed Westwick) będzie zmagał się z rzeczywistością, w której Blair ma zamiar iść do ołtarza z księciem Louisem (gościnnie Hugo Becker), powrót Georginy Sparks (gościnnie Michelle Trachtenberg) może sprawić, że królewski romans okaże się być królewską katastrofą.

 

W odcinku pojawią się także: Kelly Rutherford i Matthew Settle

Reżyseria: Marka Piznarski

Scenariusz i produkcja: Joshua Safran

 


odcinek 14

The backup Dan


Blair ucieka z Danem z wesela. Zamierza polecieć na Dominikanę gdzie być może uda jej się unieważnić małżeństwo.  Dorota szykuje dla niej bagaż i paszport, jednak zostaje zatrzymana przez Georginę.

Louis i królowa Sophia starają się odnaleźć Blair.

Nate jest coraz bardziej zainteresowany kelnerką o imieniu Lola (prawdziwa Charlie).

Blair decyduje się na fikcyjne małżeństwo z Louisem, w celu uniknięcia płacenia "posagu", który zrujnowałby jej rodzinę.

 


odcinek 15

Crazy, Cupid Love


Georgina  doprowadza, do tego, że Nate postanawia wyprawić imprezę walentynkową. Motyw przewodni zabawy to  powrót do czasów szkoły średniej.

Blair wraca z podróży poślubnej w towarzystwie "królewskiej opiekunki", mającej kontrolować jej poczynania. Dla urozmaicenia czasu księżniczka z Upper East Side postanawia zabawić się w Kupidyna i na nowo zeswatać Dana i Serenę. Jej plan wymyka się jednak spod kontroli. Dan całuje Blair na oczach Sereny, a Georgina uwiecznia to na zdjęciu.

Chuck postanawia zemścić się na Danie. W tym celu uwodzi wydawcę Humphreya.

Ivy(Charlie) wraca do miasta w celu spotkania się z Lily, jednak zamiast niej wpada na Charlie (Lolę).

 

Występują także: Kelly Rutherford i Matthew Settle.

Producent: Matt Penn.

Scenariusz: Austin Winsberg.

 


odcinek 16

Cross Rhodes


Książka Dana zostaje wykorzystana, przez grupę teatralną "The Upright Citizens Brigade", jako scenariusz przedstawienia. Młody Humphrey czuje się zaszczycony i zgadza się na pomoc w organizacji przedsięwzięcia, które jest przy okazji pretekstem do oderwania myśli od Blair.

Blair stara się uratować przyjaźń z Sereną udowodniając brak gorącego uczucia wobec Dana.

Okazuje się, że od kilku miesięcy Ivy zajmowała się CeCe. Kiedy stan zdrowia głowy rodu Van der Woodsenów pogarsza się, lekarze decydują o transporcie do szpitala w Nowym Jorku. Na wieść o chorobie matki, do miasta przybywa Carol.

W szpitalu dochodzi do spotkania Sereny, Lily, Rufusa, Carol, Ivy i Loli. Kłamstwo wokół tożsamości Charlie wychodzi na jaw.

CeCe umiera otoczona rodziną.

Blair przyznaje się do tego, że zakochała się w Danie.

 

Występują także: Chace Crawford, Ed Westwick,

Reżyseria: John Terlesk

Scenariusz: Amy B. Harris

 


odcinek 17

The Princess Dowry


Pojawia się nadzieja, że Cyrus znalazł lukę w umowie przedmałżeńskiej Blair.

Van der Woodsonowie są pochłonięci czuwaniem przy trumnie CeCe. Poza tym Serena stara się spotkać z Lolą a Lily jak zwykle nie dogaduje się z Carol.

Georgina Sparks postanawia zostawić stronę  Plotkary w rękach męża, Phila, podczas gdy sama udaje się na UES.

Chuck dowiaduje się, że Dan wysłał Plotkarze film, który zrujnował jej ślub Blair. Dzieli się tą informacją, z jak mu się wydaje,najbardziej wpływową blogerką. Phil popełnia błąd i publikuje na stronie informację razem z danymi nadawcy, co wywołuje spore zamieszanie.

W apartamencie Lily pojawia się William Van der Woodsen, który okazuje się być wykonawcą ostatniej woli CeCe. Okazuje się, że główną spadkobierczynią jest Ivy Dickens.

Carol wyznaje Williamowi, że Cherlie jest jego córką. Zmusza go do znalezienia sposobu na obalenie testamentu.

Ivy wyrzuca ze swojego nowego apartamenty Lily i Rufusa.

 

W odcinku wystąpią także: Penn Badgley, Chace Crawford

Scenariusz: Jake Coburn

Reżyseria: Andrew McCarthy

 


odcinek 18

Con-Heir


Chuck zaprasza wuja Jacka do Nowego Jorku, aby podziękować mu za uratowanie życia , poprzez oddanie krwi. Młody Bass zaczyna jednak wątpić w historię Jacka. Śledztwo ujawnia, że wuj był zdiagnozowano jako nosiciel wirusa wątroby typu C, w związku z czym nie mógł być dawca krwi.

Tymczasem Blair i Danpracują nad swoim związkiem. Serena przejmuje rolę Plotkary po otrzymaniu od Georgina haseł i laptopa. Zdanie okazuje się trudniejsze niż myślała na początku.

Ivy wierzy, że znalazł w Williamie sojusznika w jej dążeniu do być przyjętą do towrzystwa z Upper East Side. Lily stara się dostosować do życia na Brooklynie . Lola postanawia pomóc rodzinie.

Nate ma nadzieję, że nowy inwestor będzie ratować "Spectator".

Prawdziwa Plotkara domaga się zwrotu swojej strony.

Chuck dowiaduje się, że to Diana Payne ofiarowała mu krew.

 


odcinek 19

It Girl, Interrupted


Serena jest zdeterminowana aby sprawić, że Lola będzie następną "It Girl" z Upper East Side. Początkowo próbuje przekonać Lolę do bycia modelka na pokazie bielizny de Kiki Montparnasse.

Tymczasem Chuck szuka pomocy u Blair, która nie wierzy w jego czyste intencje i odrzuca go.

Diana Payne wraca i zaczyna walkę o władzę.

Okazuje się, że Chuck spłacił posag Blair, aby mogła uwolnić się od rodziny Louisa.

Ponadto, związek Rufusa i Lily przeżywa ciężkie chwile.

 


odcinek 20

Salon of the Dead


Blair i Dan organizują salon poetycki jako oficjalna para . Lola dowiaduje się, że Serena udaje Plotkarę, ale nie mówi o tym Nate'owi.

Lily odcina Rufusa od karty debetowej po tym jak dowiaduje się, że opłacił on hotel dla Ivy.

Okazuje się , że Diana jest matką Chucka.

 


odcinek 21

Despicable B


Blair czuje, że jej pozycja społeczna jest zagrożona.

Lily próbuje udowodnić, że rodzina van der Woodsen ów jest zjednoczona jak nigdy .

Nate kopie w przeszłości Diany i odkrywa zaskakujące fakty.

 


odcinek 22

Raiders of the Lost Art


Chuck, Nate, Blair, Serena i Lola starają się odkryć sekret Diany i Jacka.

Tymczasem Dan otrzymuje ofertę prestiżowego stypendium pisarskiego w Rzymie. Ma ono trwać całe lato, dlatego rezygnuje z niego na rzecz związku z Blair. Dan mówi Blair, że ją kocha, ale ona mu nie odpowiada tym samym.

Nate i Lola pomagają Plotkarze odzyskać stronę.

Diana prowadzi wysokiej klasy dom publiczny . W tym miejscu Chuck dowiaduje się, że jego ojciec Bart Bass, wciąż żyje.

 


odcinek 23

The Fugitives


Blair potrzebuje być w dwóch miejscach na raz, szuka więc pomocy u Sereny. Van der Woodsen zastępuje przyjaciółkę na spotkaniu Dana z kolegium nadzorującym letni pobytu we Włoszech.

Tymczasem Ivy i Lola pomagają Chuckowi w osobistej vendetcie przeciwko staremu wrogowi Barta Bassa.

Nate decyduje o przyszłości z Dianą Payne.

 


odcinek 24

The Return of the Ring


Finał 5 sezonu serialu.

Plotkara zaczyna publikować kartki z pamiętnika Blair, które Serena zeskanowała i zapisała na utraconym laptopie.  Życie uczuciowe ex-księżniczki zaczyna się plątać. Serena zostaje wyrzucona z mieszkania Waldorfów. Blair stara się zmniejszyć szkody wyrządzane przez Plotkarę uprzedzając ludzi o potencjalnych obraźliwych wpisach.

Nate prosi Lolę aby z nim zamieszkała, podczas gdy ona mówi mu, że jej grupa aktorska wyrusza w trasę. Tymczasem na imprezie rozwodowej Shephardów, Serena i Dan uprawiać seks. Gdy Dan dowiaduje się ona filmowała ich spotkanie w celu zranienia Blair, wścieka się.

Gdzie indziej, Lily decyduje się unieważnić swoje małżeństwo z Rufusem, i kontynuować małżeństwo z Bartem. Lola otrzymuje swój udział w spadku van der Woodsenów, a także dowiaduje się, że Lily świadomie sabotowała obronę Carol, aby utrzymać ją w więzieniu.

Blair akceptuje ofertę Eleonory, i przejmuje jej firmę. Po konferencji prasowej Bass Industries okazuje się, ze Bart odebrał Chuckowi przedsiębiorstwo.  Blair wybiera Chuck, jednak tym razem to on ją odrzuca.

Lola i Ivy współpracują przeciw Lily. Lola opuszcza miasto, aby odbyć tournee ze swoją trupą,  Ivy powraca zaś na Florydę.

Zhańbiony Serena opuszcza miasto i powraca do swoich  dawnych nawyków.

Dan wyjeżdża do Rzymu, przygotowując się do napisania książki o Upper East Side z pomocą Georginy Sparks.

Blair idzie do kasyna gdzie Chuck i Jack spiskują przeciw Bartowi i mówi ukochanemu, że teraz jej kolej na walkę o niego.